A rovat szakértője

Dr. Hargitai Máté

Dr. Hargitai Máté

gyökérkezelés specialista
33 válasz

 Rendelő weboldala

 1085 Budapest, Stáhly utca 2/a, 5.emelet 1. Kapucsengő:51

Tegye fel kérdését Ön is!

Gyökérkezelés, endodoncia

  Anonymous

  2025.01.01. 16:50

Tisztelt Dr.Úr!

Ahol a fehér tömés és a eredeti fog találkozik, ott van egy fekete csík a fog oldalán.
A fogorvosom nem cserélte a tömést benne, mondván, hogy ez még nem nagy probléma.
Mi a teendőm?
Illetve mi lehet ez?

Válasz: Fogszín változás

Tisztelt Kérdező!

A leírt fekete csík a tömés és az eredeti fog találkozásánál valószínűleg a következő okokból alakulhatott ki:

Elszíneződés: Gyakran a szájban lévő ételek, italok, vagy a baktériumok okozta felületi elszíneződés.

Széli záródási probléma: Ha a tömés szélei nem illeszkednek tökéletesen, a résben lepedék halmozódhat fel, ami idővel szuvasodáshoz vezethet.

Kezdődő szuvasodás: Ritkább esetben a fekete csík a tömés alatti vagy széli részen kialakuló kezdődő szuvasodást is jelezheti.


Mi a teendő?

Bár a fogorvosa úgy ítélte meg, hogy jelenleg nincs akut teendő, fontos tudni, hogy ez az állapot nem kell, hogy így maradjon. A legtöbb esetben a problémát egyszerű eljárásokkal meg lehet oldani:

Polírozás: Ha a fekete csík csak felszíni elszíneződés, akkor egy alapos polírozás elegendő lehet az eltávolítására.

Töméscsere: Ha a tömés szélei már nem zárnak megfelelően, vagy ha kezdődő szuvasodás áll a háttérben, a tömés cseréjével a probléma teljesen megszüntethető.


Fontos lépések

1. Rendszeres ellenőrzés: Félévente érdemes kontrollra jelentkezni, hogy időben felismerhető legyen bármilyen változás.


2. Szájhigiénia: Alapos fogmosás és fogselyemhasználat segíthet megakadályozni, hogy a résben tovább gyűljön a lepedék vagy kialakuljon szuvasodás.



Ne habozzon felkeresni minket a Bátorfi Fogászaton, ahol tapasztalt szakorvosaink szükség esetén polírozással vagy töméscserével gyorsan és fájdalommentesen megoldják a problémát. Forduljon hozzánk bizalommal időpont-egyeztetésért vagy további kérdések esetén!

  Anonymous

  2024.12.30. 13:10

Üdv! Egy beletört foggyökér eltávolítás mennyire körülményes? Szájsebészetre kell mennem mert korona lelett törve és a gyökér benne maradt..hosszú idő mire kiszedik? Fajdalmas?

Válasz: Bele tört fog

Üdvözlöm! A beletört foggyökér eltávolítása egy viszonylag gyakori szájsebészeti beavatkozás, amelyet tapasztalt szakorvosaink precízen és biztonságosan el tudnak végezni. A Bátorfi Fogászaton modern eszközökkel és fájdalomcsillapítással állunk rendelkezésére, hogy a kezelés minél kényelmesebb legyen.

Mi történik egy ilyen beavatkozás során?

Helyi érzéstelenítés: Az eljárás előtt a területet érzéstelenítjük, így a páciens nem érez fájdalmat.

Gyökér eltávolítása: A szájsebész finoman, speciális eszközökkel távolítja el a gyökeret. Ha a gyökér nehezen hozzáférhető, kisebb bemetszésre lehet szükség.

Időtartam: A kezelés időtartama a gyökér helyzetétől és állapotától függ, de általában 30-60 perc alatt elvégezhető.


Fájdalmas-e az eljárás?

A beavatkozás közben a helyi érzéstelenítésnek köszönhetően nem érez fájdalmat, legfeljebb enyhe nyomást. A kezelés után előfordulhat enyhe fájdalom vagy duzzanat, de ez jól kezelhető fájdalomcsillapítókkal.

Mennyi időt vesz igénybe a gyógyulás?

A gyógyulás általában néhány nap, és a szakorvos részletes utasításokat ad a megfelelő utókezeléshez (pl. jegelés, szájhigiénia).

Keressen minket bizalommal a Bátorfi Fogászaton, ahol tapasztalt szájsebészeti csapatunk segít Önnek gyorsan és szakszerűen megoldani a problémát! Ha szeretne időpontot egyeztetni, kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot telefonon vagy online.

  Anonymous

  2024.12.03. 19:01

Jó napot kívánok!

Van egy alsó fog elől, amit egy ève betömtek, most kiesett a tömès. Elmentem a körzeti fogorvoshoz, hátha be tudja tömni. Azt mondta, hogy ezt fogat annó gyökèrkezelni kellet volna, ő biztos nem tömi be, ki kell húzni. Én nem szeretnèm előlről kihúzatni a fogamat, èn nem làtom baját. A többi része szèp fehèr, akkor mièrt kell kihúzni? Tènyleg ki kell húzni vagy menthető? Keressek egy màgán szakorvost köszönöm előre is a választ!

Válasz: gyökérkezelni kellett volna a fogamat, ami nem történt meg, így most ki kellene elvileg húzni

Tisztelt Érdeklődő!

Köszönjük bizalmát! Az Ön által leírt helyzet egyáltalán nem ritka, és teljesen érthető, hogy szeretné elkerülni a foghúzást, különösen egy frontfog esetében, amely esztétikailag is kiemelt jelentőségű. Az, hogy a fog menthető-e, számos tényezőtől függ, például a fog gyökérkezelhetőségétől, a meglévő foganyag állapotától, valamint a gyulladás mértékétől és helyétől.

**A helyzet tisztázása érdekében a következőket javasoljuk:**
1. **Röntgenfelvétel készítése:** Ez elengedhetetlen annak eldöntéséhez, hogy a fog gyökere és környezete milyen állapotban van. A röntgen segít megállapítani, hogy van-e gyulladás, vagy a fog gyökere menthető-e gyökérkezeléssel.
2. **Szakorvosi vizsgálat:** Egy fogszakorvos pontosan meg tudja ítélni, hogy a fog gyökérkezeléssel vagy más módon megmenthető-e. Gyakran előfordul, hogy amit elsőre menthetetlennek gondolnak, mégis kezelhető modern technológiákkal és anyagokkal.
3. **Gyökérkezelési lehetőség:** Ha a fog állapota megengedi, gyökérkezeléssel stabilizálható és újra felépíthető lehet a fog.

**Miért mondhatta a körzeti fogorvos, hogy ki kell húzni?**
Lehetséges, hogy a fogban már korábban jelentős károsodás történt, például a gyökércsatornák fertőződtek, vagy a fog anyaga oly mértékben meggyengült, hogy úgy ítélte meg, hosszú távon nem lesz stabil. Ezt azonban egy részletesebb vizsgálat tisztázhatja.

**Miben tud segíteni a Bátorfi Fogászat?**
Örömmel állunk rendelkezésére egy részletes konzultációval és diagnosztikai vizsgálattal! Korszerű eszközeinkkel és tapasztalt szakorvosainkkal célunk mindig a fogak megmentése, amennyiben ez lehetséges. Javasoljuk, hogy kérjen időpontot rendelőnkbe, hogy személyre szabott megoldást találhassunk az Ön problémájára.

📞 Időpontfoglalásért hívjon minket bátran, vagy foglaljon online a honlapunkon keresztül. Együtt biztosan találunk megoldást, hogy a mosolya egészséges és esztétikus maradjon!

Üdvözlettel,
**Bátorfi Fogászat csapata**

  Anonymous

  2024.12.02. 08:09

Tisztelt Doktor Úr!
Október 28.-án gyökérkezelték a jobb felső 4es és 5ös fogamat, másnapra teljesen bedagadt az arcom, szemem ezért elküldtek a szájsebészetre ahol kaptam párakötést majd másnap felvágták az ínyem és gézcsíkot helyeztek bele, hogy tudjon ürülni a genny. Azt mondták hogy szép fogak ezért nem húzzák ki. Azóta már 3x lett újra gyökérkezelve. 2 hete egy sipoly is lett az ínyemen ami kifakadt és eltűnt. Mára a dagadás már lement de egy kisebb csomót még mindig érzek az arcomba. December 4.-én megyek újra fogorvoshoz, ekkor az 5ös fogamnak már gyökértömés lesz. Mostanába sokat fáj a fejem, ez normális?
Sajnos pánikbeteg vagyok és retteget az orvosoktól, a kórháztól meg minden betegségtől.
Köszönöm ha tudnak segíteni.

Válasz: Segítség kérés

Kedves Kérdező!

Az Ön által leírt tünetek és kezelés azt jelzik, hogy komoly gyulladással járó fogászati problémán dolgoztak az orvosok az elmúlt hetekben. A gyökérkezelés és az azt követő szájsebészeti beavatkozások célja a gyulladás és a fertőzés megszüntetése volt, ami úgy tűnik, mostanra javulóban van, hiszen a dagadás lement, és a sipoly is eltűnt. Ugyanakkor érthető, hogy a helyzet még aggasztja Önt, különösen a pánikbetegsége miatt. Lássuk, mire kell figyelni, és mit tehet az állapota javulásáért:

### **A fejfájás és a gyulladás kapcsolatáról**
1. **Gyulladás és fejfájás**
A fogászati gyulladások, különösen, ha az arcüreg vagy a szövetek is érintettek, gyakran okozhatnak fejfájást. Ez lehet a gyulladás által kiváltott nyomás, vagy az, hogy a szervezet kimerült a fertőzés elleni küzdelemben.

2. **Stressz és pánikbetegség hatása**
A fejfájás másik lehetséges oka lehet a stressz, amelyet a fogászati kezelés és az orvosi beavatkozások okozta szorongás vált ki. Ez különösen jellemző lehet pánikbetegség esetén.

3. **Maradék gyulladás**
A csomó, amit az arcában még érez, valószínűleg a gyulladás utáni regeneráció jele, de ha ez fájdalmas, vagy növekszik, mindenképpen jelezze a fogorvosának a következő vizit alkalmával.

### **Mit tegyen most?**

1. **Nyugodjon meg, a folyamat jó irányba halad**
A dagadás csökkenése és a sipoly megszűnése azt mutatja, hogy a fertőzés alábbhagyott. Az, hogy az 5-ös fogat hamarosan gyökértömik, szintén azt jelzi, hogy a gyulladás mértéke már kezelhető szinten van.

2. **Jelezze a fejfájást a fogorvosának**
A december 4-i vizit alkalmával mindenképpen mondja el, hogy fejfájást tapasztal. Az orvosa megvizsgálhatja, hogy van-e még olyan gyulladás vagy más fogászati ok, ami ezt okozhatja.

3. **Tartsa magát az orvosi utasításokhoz**
A gyulladás utáni regenerációt segítheti, ha követi a fogorvosa tanácsait, például megfelelő szájhigiénét tart fenn, és szükség esetén szed gyulladáscsökkentőt vagy fájdalomcsillapítót.

4. **Stresszkezelés**
Ha a pánikbetegsége miatt szorong, érdemes lenne relaxációs technikákat alkalmaznia (pl. légzőgyakorlatok, meditáció), vagy ha szükséges, pszichológus vagy pszichiáter segítségét kérni. Az orvosi beavatkozások előtti enyhe nyugtatók is szóba jöhetnek, ha a fogorvosával és orvosával ezt megbeszéli.

### **Bátorfi Fogászat – Segítünk Önnek!**
Amennyiben további vizsgálatokra, kezelésekre vagy akár csak egy megnyugtató konzultációra van szüksége, a **Bátorfi Fogászat** szakemberei szívesen segítenek Önnek. Nagy hangsúlyt fektetünk arra, hogy pácienseink biztonságban és nyugodtan érezzék magukat a kezelések során, különösen, ha szorongással küzdenek. Korszerű eszközeinkkel és empatikus hozzáállásunkkal arra törekszünk, hogy az Ön fogászati problémáit a lehető legkíméletesebben oldjuk meg.

Forduljon hozzánk bizalommal, hogy közösen megtaláljuk a legjobb megoldást az Ön számára!

Üdvözlettel:
A Bátorfi Fogászat csapata

  Dr. Hargitai Máté

  2024.11.30. 19:20

Jó napot érdeklődnék hogy maradandó fog a felső 2 metszők fogakközt pici szuvasodást vettem észre a gyerekemnél de a fogai nagyon vékonyak van hogy e miatt nem célszerű betömni mert a fúrásba össze roppana a fog? Ha igen van ilyen h nem tömhető mert vékony kicsi a fog szerkezete akkor mit lehet tenni milyen kezelések vannak még h megálitsuk a szuvasodast még időbe hogy ne veszítsük el a fogat ilyen korán:( előre is köszönöm a válaszát

Válasz: Fogtömés 10 évesen maradandó fogon

Tisztelt Érdeklődő!

Köszönjük megkeresését! Teljesen érthető, hogy aggódik gyermeke fogainak állapota miatt, hiszen a felső metszőfogak különösen fontosak esztétikai és funkcionális szempontból. Az Ön által leírt helyzet – amikor a fog vékonynak tűnik, és szuvasodás jelentkezik – valóban nagy körültekintést igényel a kezelés megtervezésében.

**Miért lehet nehézséges a tömés?**
Ha a fog szerkezete vékony vagy sérülékeny, előfordulhat, hogy a hagyományos fúrás során a fog stabilitása veszélybe kerül. Azonban fontos megjegyezni, hogy a modern fogászati technológiák és anyagok lehetővé teszik a fog minimális invazív kezelését. A lényeg, hogy időben és alaposan felmérjük a helyzetet.

**Milyen megoldások jöhetnek szóba?**
1. **Minimálisan invazív tömés:** Modern anyagokkal, például folyékony tömőanyagokkal, amelyek jobban alkalmazkodnak a vékony fogszerkezethez, lehetséges a szuvasodás kezelése minimális anyagveszteséggel.
2. **Fluorid- vagy remineralizációs kezelés:** Ha a szuvasodás még korai stádiumban van, és nem érte el a fog mélyebb rétegeit, fluoridos vagy egyéb remineralizáló kezeléssel meg lehet állítani a folyamatot.
3. **Barázdazárás:** Ez egy megelőző kezelés, amely során a fogak felszínét lezárják egy speciális anyaggal, így csökken a további szuvasodás esélye.
4. **Rendszeres kontroll:** Különösen vékony fogaknál kiemelten fontos, hogy rendszeresen ellenőrizzük a fogak állapotát, és szükség esetén azonnal beavatkozzunk.

**Miben tud segíteni a Bátorfi Fogászat?**
Rendelőnkben szívesen segítünk gyermekének fogait megőrizni. Tapasztalt gyermekfogászaink és a legmodernebb technológiák alkalmazásával mindent megteszünk annak érdekében, hogy a kezelés a lehető legkíméletesebb és leghatékonyabb legyen. Egy alapos vizsgálat és röntgen segítségével pontos képet kapunk a fogak állapotáról, és javaslatot tudunk tenni a legmegfelelőbb kezelésre.

📞 Időpontfoglaláshoz kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot telefonon, vagy jelentkezzen online felületünkön! Célunk, hogy a gyermeke fogai egészségesek és erősek maradjanak hosszú távon.

Üdvözlettel,
**Bátorfi Fogászat csapata**

  Anonymous

  2024.11.30. 12:32

Jónapot kívánok! Van egy tomött fogam, amit az orvos regebben betomömött, most masik foggal lett problema elmentem panoráma rogenre es azt mondta a körzeti fogorvos hogy ki kell huzni mert gyökerkezelni kellet volna nem csal betömni, nem engedtem neki hogy kihuzza de most kiesett belőle a tomes de nem szeretnèm kihuzatni mert elől van, kèrdezzek meg egy szakorvost? , mert ha most ezzel elmegyek kiakarja huzni, nem tudom mi tèvő legyek , előre is köszönöm a segítséget!

Válasz: gyokerkezeles

Kedves Kérdező!

Az Ön által leírt helyzet sajnos nem ritka, de a fogak megmentésére sok esetben van lehetőség, még akkor is, ha a tömés kiesett vagy korábban nem történt meg a gyökérkezelés. Vizsgáljuk meg, mit tehet a fog megmentése érdekében:

### **Mit jelent, hogy a fogat „gyökérkezelni kellett volna”?**
Ha a fogban mély szuvasodás volt, ami elérte vagy nagyon megközelítette a fogbelet (pulpa), előfordulhat, hogy egy tömés önmagában nem elegendő. Ilyenkor a fog belső része gyulladt vagy fertőzött lehet, amit gyökérkezeléssel kellett volna kezelni. A gyökérkezelés eltávolítja a fertőzött szöveteket és lehetővé teszi, hogy a fogat megmentsék, még akkor is, ha a fog meggyengült.

### **Mit tehet most?**

1. **Keressen fel egy szakorvost**
Fontos, hogy egy gyökérkezelésre specializálódott fogorvos (endodontus) megvizsgálja a fogát. Egy ilyen szakorvos pontosan fel tudja mérni, hogy a fog menthető-e gyökérkezeléssel. Panoráma- vagy CBCT-felvétel alapján részletesebb képet kaphatunk a fog gyökereinek és környezetének állapotáról.

2. **Ne halogassa a kezelést**
Mivel a tömés kiesett, a fog most nyitott és érzékenyebb lehet a fertőzésekre. Minél előbb forduljon szakemberhez, hogy elkerülje a további romlást.

3. **Hangsúlyozza, hogy meg szeretné tartani a fogát**
Fontos, hogy jelezze a fogorvosának, mennyire szeretné elkerülni a fog eltávolítását, különösen, mivel elöl helyezkedik el. A szakorvos ezt figyelembe véve mindent meg fog tenni a fog megmentéséért, ha ez reális lehetőség.

4. **Vélemény másik fogorvostól**
Ha úgy érzi, hogy jelenlegi fogorvosa kizárólag a húzást tartja megoldásnak, érdemes másik szakembert is felkeresnie, aki nyitott a fog megmentésére.

### **Bátorfi Fogászat – Segítünk Önnek!**
A **Bátorfi Fogászatnál** szívesen segítünk Önnek a fog megmentésében. Tapasztalt szakorvosaink és korszerű diagnosztikai eszközeink, például a CBCT, lehetővé teszik, hogy pontosan felmérjük a fog állapotát és a legjobb kezelési lehetőségeket kínáljuk. Számunkra kiemelten fontos, hogy pácienseink természetes fogait megőrizzük, ahol csak lehetséges.

Forduljon hozzánk bizalommal, és közösen megtaláljuk a megoldást!

Üdvözlettel:
A Bátorfi Fogászat csapata

  Anonymous

  2024.11.30. 07:33

Kedves Doktor úr,

Egy hónappal ezelőtt voltam az első gyökerkezelésemen, a tüneteim: gyökércsúcsnál érintésre érzékeny dudor, ezzel egy vonalban a fog harapásra/kopogtatásra érzékeny volt.

Két héttel később mentem a következő kezelésre, ekkor kivették az ideiglenes tömést, kitisztították a fogat és újra lezárták ideiglenes töméssel, ami összesen egy hónapig lesz bent.

Röntgenfelvétel, vagy CT nem készült.

A tüneteim az egy hónap alatt annyiban változtak, hogy mintha a dudor kisebb lenne az ínyen (és már érintésre is alig érzékeny), de megesküdni nem mernék rá. A fog ugyanúgy érzékeny kopogtatásra. Se a kezelések előtt, és azóta sem fáj a fogam „spontán”, külső behatás nélkül.

Nekem ez az egész kicsit furcsa, még soha nem voltam gyökerkezelésen, nem tudom, hogy általános -e, hogy egy hónappal a kezelés kezdete után szinte semmi változást nem tapasztalok, az egész olyan esetlegesnek tűnik, hogy vagy jó lesz, vagy nem.

A kérdésem az lenne, hogy ez lehet „normális” állapot és legyek türelemmel? Vagy esetleg menjek el másik orvoshoz röntgenért/CT-ért/másodvélemenyért?

Kedvelem a fogorvosom, biztos vagyok benne, hogy jó szakember is (konkrétan soha semmiféle fájdalmat nem éreztem még a székében ülve), csak picit aggódom, végül is ezen múlik a fogam.

Előre is köszönöm válaszukat!

Válasz: Sikertelen gyökerkezelés?

Kedves Kérdező!

A gyökérkezelés során tapasztalt tünetei és az Ön által leírt helyzet nem szokatlan, azonban fontos néhány tényezőt tisztázni, hogy megnyugtathassuk Önt, vagy szükség esetén további lépéseket javasoljunk.

### **A gyökérkezelés utáni tünetek**
1. **Érzékenység a gyökércsúcsnál és kopogtatásra**
Gyökérkezelés után a fog körüli szövetek regenerációja időt vesz igénybe. Az érintésre vagy kopogtatásra való érzékenység gyakran fennállhat egy ideig, különösen, ha gyulladás vagy ciszta alakult ki a gyökércsúcs körül. Ez fokozatosan csökkenhet, ahogy a fog körüli gyulladás visszahúzódik.

2. **Dudor az ínyen**
Ha a dudor csökken, az jó jel lehet, mivel a gyulladás múlására utalhat. Azonban teljes eltűnését általában hosszabb idő után tapasztaljuk.

3. **Türelmi időszak**
Az ideiglenes tömés célja, hogy a fog tisztítása és gyógyszeres kezelése után biztosítson egy időszakot, amikor a szervezet gyógyulni tud. Egy hónap alatt nem mindig tapasztalható jelentős javulás, különösen akkor, ha a gyökércsúcsi területen nagyobb gyulladás állt fenn.

### **Mit tehet ebben az esetben?**

1. **Legyen türelemmel**
A gyökérkezelés utáni regeneráció folyamata egyénenként eltérő lehet. Ha a tünetek csökkennek (pl. a dudor kisebb lesz, és az érzékenység mérséklődik), az jó jel, és a kezelés jó irányba haladhat.

2. **Kérjen röntgent vagy CBCT-t**
Bár a kezelőorvosa tapasztalata és szakértelme megbízható, egy röntgen- vagy CBCT-felvétel segíthet pontosabb képet adni arról, hogy mi történik a gyökércsúcs környékén. Ez különösen akkor ajánlott, ha a tünetek nem változnak, vagy újabb panaszok jelentkeznek.

3. **Nyílt kommunikáció a kezelőorvossal**
Ossza meg aggályait a fogorvosával. Egy jó szakember számára fontos, hogy a páciense nyugodt és tájékozott legyen a kezelés menetéről.

4. **Másodvélemény igénybevétele**
Ha továbbra is bizonytalanságot érez, nincs semmi gond azzal, ha másik fogorvost is felkeres. Ez nem jelenti azt, hogy az Ön kezelőorvosa nem jó szakember, hanem segíthet megerősíteni az Ön bizalmát a kezelés helyességében.

### **Bátorfi Fogászat – Segítünk Önnek!**
Ha szeretné, a **Bátorfi Fogászaton** állunk rendelkezésére, és szívesen segítünk a gyökérkezeléssel vagy más fogászati problémával kapcsolatban. Korszerű diagnosztikai eszközeink, mint például a CBCT (3D-s képalkotás), lehetővé teszik, hogy pontos képet kapjunk az Ön fogának állapotáról, és személyre szabott kezelést biztosítsunk.

Forduljon hozzánk bizalommal, és együtt megtaláljuk a legjobb megoldást!

Üdvözlettel:
A Bátorfi Fogászat csapata

  Anonymous

  2024.11.21. 08:17

Kedves Doktor úr!

Nagyon el vagyok keseredve. Hétfőn voltam fogorvosnál hogy a 7.-es fogamat távolítsa el. Kijött a tömés illetve fájt is de nem volt vészes. A fogorvos mondta ő nem húzná ki, jelzem 2 nagy lyuk volt rajta. Erőlködtem hogy, de igen húzza ki. 5 perc múlva belefáradtam és mondtam rendben akkor tömjük. A bölcsesség fogam is jött de már több éve időközönként de sosem fájt, a végén már arról volt szó hogy legyen az kihúzva.. Végül be tömte a fogam. De mióta hazajöttem olyan érzésem van mintha a tömés feszítene és nyilall hidegre-melegre érzékeny. Tudom melyik fogam fáj és az a tömött fogam, de ő ugy gondolja hogy a bölcsességfogam. Kaptam ma antibiotikumot. Szedni fogom holnaptól. Mi ilyenkor a teendő? Van olyan hogy “ rossz tömés” ?

Válasz: Nyilalló érzés tömött fognál

Kedves Kérdező!

A leírt tünetek alapján valószínű, hogy a tömött fogban alakulhatott ki probléma, de pontos diagnózis csak alapos vizsgálat után állítható fel. Nézzük a lehetséges okokat és teendőket:

### **Lehetséges okok**

1. **Magas tömés**
Ha a tömés kicsit magasabbra sikerült, mint kellene, a fog a harapáskor terhelődik, ami érzékenységet és nyilalló fájdalmat okozhat. Ez egy gyorsan korrigálható probléma: a fogorvos finoman lecsiszolja a tömést, hogy ne legyen túlterhelve.

2. **Fogbélgyulladás**
Ha a fogban lévő szuvasodás nagyon mély volt, a fogbél (pulpa) irritálódhatott. Ez hideg-meleg érzékenységet, nyilalló fájdalmat okozhat, és akár a fog belső gyulladásához is vezethet. Ilyen esetben a tömés nem mindig elég, gyökérkezelésre lehet szükség.

3. **Repedés vagy hajszálrepedés**
A fogban szuvasodás vagy kezelés közben kialakulhatott repedés, amely szintén okozhat ilyen jellegű fájdalmat.

4. **Bölcsességfog és áttételes fájdalom**
Bár Ön egyértelműen érzi, hogy a tömött fog fáj, a bölcsességfog is okozhat nyomást vagy gyulladást, ami az érintett terület egészére kiterjedhet.

### **Mit tegyen most?**

1. **Szedje az antibiotikumot**
Az antibiotikumot (feltételezhetően gyulladáscsökkentés céljából írták fel) az előírt adagban és ideig szedje. Ez segíthet, ha gyulladás áll a háttérben.

2. **Keresse fel újra fogorvosát**
- **Harapáskorrekció:** Ha a fájdalom harapásra rosszabbodik, mindenképpen jelezze, hogy ellenőrizzék a tömés magasságát.
- **Érzékenység vizsgálata:** Hideg/meleg teszt vagy röntgen segíthet megállapítani, hogy a fogbél érintett-e.

3. **Hideg-meleg érzékenység csökkentése**
Addig is próbáljon meg érzékeny fogakra való fogkrémet (pl. Sensodyne vagy elmex Sensitive). Ez csökkentheti az érzékenységet.

4. **Ne késlekedjen, ha rosszabbodik**
Ha a fájdalom fokozódik, vagy duzzanat alakul ki, azonnal keresse fel fogorvosát, mert ez a fogbélgyulladás vagy tályog jele lehet.

### **Van olyan, hogy “rossz tömés”?**
Igen, előfordulhat:
- Nem megfelelő illeszkedés (magas vagy nem jól lezárt tömés).
- Nem minden probléma oldható meg egy töméssel (pl. ha a fog belső része már érintett).

Fontos, hogy a fogorvosával tisztázza a helyzetet, mert gyors beavatkozással elkerülhető a fog további romlása vagy fájdalma.
Ha nem szeretné fogorvosát újra felkeresni, szívewsen állunk rendelkezésére a Bátorfi fogászaton

Mielőbbi jobbulást kívánok! 😊

  Anonymous

  2024.11.15. 12:10

Tisztelt Doktor úr!
Tegnap délután húztak egy rágófogamat, elég komplikált volt. Darabokra tört a korona, úgy pecázták ki a gyökereket. Kaptam két pici öltést a vérzés miatt. Mára feldagadt az arcom.Nem tudom ez mennyire normális. Csatolok képet a kihúzott fogról és az arcomról. https://www.facebook.com/groups/httpswww.fogorvoskereso.hufogorvosvalaszol/permalink/3466116610362399/
Holnap kell mennem varrat szedésre.
Köszönöm!

Válasz: darabokra tört korona

Kedves Páciens!

A foghúzást követő arcduzzanat gyakori jelenség, különösen, ha a beavatkozás bonyolult volt, mint az Ön esetében. A duzzanat általában a műtét utáni első 24-48 órában alakul ki, és 3-4 nap alatt fokozatosan csökken. A jegelés segíthet a duzzanat mérséklésében: helyezzen hideg borogatást az érintett területre 10-15 percre, majd tartson ugyanennyi szünetet, és ismételje meg szükség szerint. ​​

A varratszedésre való visszatérés során fogorvosa ellenőrzi a sebgyógyulást és a duzzanat mértékét. Amennyiben a duzzanat nem csökken, vagy egyéb tünetek, mint erős fájdalom, láz vagy gennyedzés jelentkeznek, mindenképpen jelezze ezt fogorvosának, mivel ezek fertőzésre utalhatnak. ​​

A gyorsabb gyógyulás érdekében kerülje a dohányzást és az alkoholfogyasztást, mivel ezek lassíthatják a sebgyógyulást és növelhetik a fertőzés kockázatát. ​​

Összefoglalva, az arcduzzanat a foghúzás után normális reakció, különösen komplikált beavatkozás esetén. A jegelés és a megfelelő szájhigiénia segíthet a gyógyulásban. Ha azonban a duzzanat nem csökken, vagy egyéb aggasztó tüneteket tapasztal, konzultáljon fogorvosával.​​

  Anonymous

  2024.11.13. 11:47

Kedves Doktor Úr!
Panorámaröntgen+CT felvétel után a fogorvos gyökértömés cserét javasolt egy olyan fognál, ahol 13 éve volt a gyökérkezelés és azóta is panaszmentes. Az ajánlat szerint egy gyökértömés cseréhez szükség van mikroszkópos gyökérkezelésre, magára a gyökértömés cserére és egy "sima" tömésre. Így ez a csere többe kerül mint egy teljes gyökérkezelés.
Ez valós lehet? Kicsit szkeptikus vagyok, most először voltam ennél a fogorvosnál, és személyesen nem így mondta mint amit később leírva láttam az ajánlatban.
Segítségét előre is köszönöm!

Válasz: Gyökértömés csere

Érthető a helyzeted, és teljesen jogos a kérdésed, hogy miért lehet ilyen költséges egy gyökértömés csere, főleg, ha a fogad eddig panaszmentes volt.

**Miért javasolhatják a gyökértömés cseréjét?**
Előfordulhat, hogy a panorámaröntgen és a CT-felvétel olyan elváltozásokat vagy kockázatokat mutatott, amelyeket szabad szemmel vagy egy egyszerű röntgenfelvétellel nem lehetett észrevenni. Például egy régi gyökértömés idővel szivároghat, vagy rejtett gyulladás alakulhat ki a fog körül, amit még nem tapasztalsz fájdalom formájában. A gyökértömés cseréje ilyenkor megelőző céllal történik, hogy elkerüljék a súlyosabb problémák kialakulását.

**Miért van szükség mikroszkópos gyökérkezelésre?**
A modern fogászatban a mikroszkópos gyökérkezelés a standard eljárás a bonyolult gyökércsatornák kezelésére, mert sokkal nagyobb precizitást biztosít. Egy régi gyökértömés eltávolítása és a gyökércsatornák alapos tisztítása nagyon aprólékos munka, amely mikroszkópos nagyítással lehet a legbiztonságosabban és leghatékonyabban elvégezni. Ez az oka annak, hogy az ilyen eljárások költségesebbek lehetnek, mint egy egyszerű gyökérkezelés, hiszen sokkal több időt, speciális felszerelést és szakértelmet igényelnek.

**Költségek és szkepticizmus**
Ha a kezelési terv számodra kérdéseket vagy bizonytalanságot vet fel, mindig érdemes második véleményt is kérni. Előfordulhat, hogy egy másik fogorvos is megerősíti, hogy indokolt a gyökértömés cseréje, vagy esetleg alternatív megoldásokat javasol. Továbbá, ha a szóbeli tájékoztatás és az írásos ajánlat között eltérés van, érdemes részletesebb magyarázatot kérni az orvosodtól.

Ha úgy érzed, további tájékoztatásra van szükséged, vagy ha szeretnél konzultálni egy másik szakemberrel, Bátorfi fogászatnál szívesen állunk rendelkezésedre! Segítünk a fog állapotának pontos felmérésében és a legjobb kezelési terv kiválasztásában. Fordulj hozzánk bizalommal!

  Anonymous

  2024.11.05. 15:49

3 éve kaptam egy koronát a gyökérkezelt fogamra. Akkor sem éreztem az igazinak, orvost cseréltem és elkezdtük a fogszabályozást, nem kaptam tájékoztatást arról, hogy baj lenne. Most egy másik orvos jelezte a gyulladást, röntgenezte megnyomkodta és azóta gennyes váladék is távozik, a lehelletem nem jó. Fájdalom vagy egyéb tünet nem volt.
A doktor foghúzást javasolt, de én szeretném megmenteni a fogat amennyiben van erre lehetőség. Ilyen esetekben van fogmegmentő eljárás? A röntgenen ciszta nem látszik, csak gyulladás. De őszintén vajnyi kevés információt kaptam és ezért aggaszt.

Válasz: Koronás fog gyulladt, nyomás hatására mintha gennyezne

A leírtak alapján a fogadat korábban gyökérkezelték és koronával látták el, de most egy újabb probléma jelentkezett: a gyulladás jelei, gennyes váladék és a kellemetlen lehelet. Az ilyen tünetek utalhatnak arra, hogy a gyökérkezelés valamilyen okból nem volt teljesen sikeres, vagy esetleg újabb fertőzés lépett fel.

Fogmegmentő eljárások: Igen, van lehetőség a fog megmentésére bizonyos esetekben. Általában ilyen helyzetben a fog újra gyökérkezelhető (ún. revíziós gyökérkezelés), amelynek célja a fertőzés és gyulladás megszüntetése. A revíziós gyökérkezelés során az orvos újra megnyitja a fogat, eltávolítja az esetleges fertőzött szöveteket, és alaposan kitisztítja, majd újratölti a gyökércsatornákat. Ha ez nem hoz eredményt, vagy a fertőzés elhelyezkedése bonyolultabb, akkor műtéti beavatkozás is szóba jöhet, például egy gyökércsúcs-rezekció, ami a gyulladásos szövet eltávolításával jár.

Miért javasolhatnak mégis foghúzást? Sajnos vannak esetek, amikor a fog szerkezeti károsodása vagy a környező szövetek állapota miatt a gyökérkezelés nem biztos, hogy hosszú távon megoldja a problémát, és ilyenkor a foghúzás lehet a legbiztonságosabb lépés. Ez viszont attól is függ, hogy mennyire terjedt el a gyulladás, és milyen állapotban van a gyökér.

Mivel szeretnéd a fogadat megmenteni, érdemes konzultálnod egy gyökérkezelésre specializálódott fogorvossal aki pontosabban fel tudja mérni a fog állapotát, és meg tudja mondani, hogy van-e esély a sikeres revízióra vagy bármilyen más megoldásra.

Bátorfi fogászatunkon állunk rendelkezésedre, ha szeretnél további tájékoztatást, vagy ha második véleményt kérnél. Szívesen segítünk a részletes kivizsgálásban és a legmegfelelőbb kezelési lehetőségek megismerésében. Fordulj hozzánk bizalommal, ha bármilyen további kérdésed lenne!

  Anonymous

  2024.11.01. 09:20

Jó napot kívánok!

Sajnos az első két metszőfogam állandóan fáj, és nem múlik el, de a fogorvosok szerint nincs gyulladásban. Eddig töméscsere történt, de sajnos nem oldott meg a problémát, az intenzív fájdalom megmaradt. A röntgen nem mutatta ki a gyökérgyulladást. Lehetséges, hogy azért nem gyökérkezelik, mert félnek, hogy nem lesz sikeres? Én szerintem fogbélgyulladásom van, mert a tömés irritálja a fogbelet. Az ínyem a két fog között szintén begyulladt, már ott van régóta, nem segített a Gengigél sem. Csak akkor gyökérkezelik, ha a gyökér is begyulladt?
Várom válaszát!

Válasz: Mikor szükséges gyökérkezelés?

Azt javaslom kérjen másodvéleményt, mert a legtöbb fogfájdalom megoldása gyökérkezelés vagy esetleg foghúzás. Tömések többnyire csak akkor segítenek a fájdalom megoldásában, ha a fájdalom inkább érzékenység jellegű (ingerre jelentkezik és hamar elmúlik). Esetleg ínygyulladás okozhat fájdalmat, de az általában nem tartós és könnyen kezelhető. Röntgen felvételen kívül más diagnosztikai lehetőségek is vannak pl CT, hideginger vizsgálat, kopogtatás, elektromos ingerlés stb..)

Ha szakértő segítségre van szüksége szívesen állunk rendelkezésére a Bátorfi fogászaton

  Anonymous

  2024.10.29. 18:29

Tisztelt Doktor úr!
Bal oldalt, felső 6-os fogam gyökérkezelésen esett át július végén. Kezelés után ideiglenesen gyógyszeres tömést tettek be, majd 3 hét múlva vissza kellett mennem. A fog nem volt még teljesen érzéketlen, kocogtatásra fájt, ezért gyökér csatorna tisztítást végzett az orvos, majd 3 hét múlva menjek vissza. Két hónapra rá mentem vissza, most október 28-án. A fog még mindig nem érzéketlen teljesen. Ki akarta húzni az orvos. Nem engedtem, kértem egy röntgen, amire kaptam egy bautalót a száj sebészetre. Mivel körzetes fogorvos, neki nincs. Kérdésem lenne, hogy menjek el a röntgenre, és hagyjam hogy esetleg kihúzza, vagy még van remény a fog meg mentésére, és váltsak fogorvost. Válaszát előre köszönöm!

Válasz: Gyökérkezelt fog érzékeny

A gyökérkezelés lényege a fog kifertőtlenítése. Sajnos teljesen más lehetőségei vannak egy mikroszkópos gyökérkezelés specialistának, mint egy OEP-es rendelőben dolgozó fogorvosnak. Ennek megfelelően ezek a kezelések magas költségűek ugyan, de nagyon sikeresek. Érdemes egy Ct felvételt készíteni és megnézni mennyire előrehaladott a gyulladás. Az esetek nagy részében korrekt gyökérkezeléssel megoldható a fog hosszú távú túlélése.

A Bátorfi fogászaton álunk rendelkezésére, helyben elérhető Ct vizsgálattal és át tudjuk beszélni a lehetséges megoldási utakat.

  Dr. Hargitai Máté

  2024.10.29. 11:43

Kedves Dr. Hargitai Máté!

Gyökérkezelt fog (rágófog, fent) lehet újra érzékeny, újra belobbanhat? Folyékonyra, hidegre, melegre újra jelez. 8 hónapja lett megcsinálva a fog, inlay töméssel. Szépen végig mentünk a gyökérkezelés lépésein.
Vagy esetleg a mellette lévővel lehet a gond? De inkább a gyökérkezeltet érzem a ludasnak. Már a kihúzatáson gondolkodom. Eleve egy régen tömött fog volt amit megcsináltak.

Válasz: Felső rágófog probléma

Gyökérkezelt fogak lehetnek érzékenyek harapásra, melegre vagy fájdogálhatnak maguktól is. Mindegyik azt jelzi általában, hogy a gyökérkezelés nem volt sikeres, nem sikerült a baktériumoktól megszabadulni és gyulladás megmaradt/ kialakult.

Korrekt gyökérkezelés megoldhatja a problémát ha esetleg CT felvételen kiderül, hogy nincs megfelelően kitisztítva/letömve. Ilyenkor egy jobb minőségű tisztítás megoldhatja a gyulladást. Sajnos statisztikailag minden egyes próbálkozónak rosszabbak az esélyei, mint a korábbi kezeléseknek. Minnél réégebb óta áll fent a fertőzés/gyulladás annál nehezebb megszabadulni a kórokozóktól.

A Bátorfi fogászaton örömmel állunk rendelkezésére és egy Ct felvétel elkészítése után át tudjuk beszélni, hogy mi lehet a probléma és milyen megoldási lehetőségek adódhatnak.

  Anonymous

  2024.10.25. 17:45

Tisztelt Doktor úr!

Gyökérkezelés után lehet fogyasztani kurkumin táplálékkiegészítőt?

Előre is köszönöm a választ,

Válasz: Gyökérkezelés után táplálékkiegészítő.

Igen. Gyökérkezelést helyi tényezők befolyásolják inkább.

  Dr. Hargitai Máté

  2024.10.11. 07:42

Tisztelt Doktorúr!
2014-ben, 13 éves koromban történt baleset. Lefejeltem a lépcsőt foggal, ki mozgott eléggé. De vissza stabilizálódott. 2017-től 2020-ig állandó fogszabályozó készülékem volt. Akkor semmit nem diagnosztizált a gyerek fogorvos.
Idén egy hónapja derült ki hogy az a fogam el van halva teljesen. Elkezdett a gyökere is felszívódni. Röntgenen nem látszott ezen kívül kóros elváltozás.
CT felvételen viszont látszik hogy üreg van a fog mögött, nem tudták megállapítani, hogy ciszta vagy granuloma.
Az arcom egyre súlyosabban aknés, így létfontosságú lenne a kezelés.
Azt szeretném Öntől megérdeklődni, hogy gyökércsúcs rezekció érdemes e ebben az esetben? Vagy muszály kihúzni a fogat amely soha nem volt gyökérkezelve sem mert nem mutat külsőleg sem elváltozást , esetleg halvány elszíneződést.

Csatolnék fotót csak nem engedi az oldal.

Illetve gyökércsúcs rezekciót csak előről szoktak végrehajtani vagy esetleg szájpadlás felől is?

Várom mielőbbi válaszát.

Köszönettel:
Tóth Dominika

Válasz: Érintetlen elhalt fog-gyökérrezekció

Gyökércsúcs rezekció gyökértömés után végezhető, ha szükséges. Ha endodontus kezeli fogat, akár elképzelhető, hogy rezekció nélkül is elérhető gyógyulás. A kontroll 3hónapos felvételen, ha nem gyógyul magától az elváltozás, akkor még mindig elvégezhető a rezekció.

Rezekálni általában a külső (ajak felőli oldalról szoktunk), de ha az elváltozás anatómiája olyan akkor a szájpadlás felől is közelíthetünk. Itt vannak nagy erek amikre vigyázni kell, ezért a szájpadlás felől csak akkor végezzük a beavatkozást, ha egyértelmű előnye van.

Ha bőrbetegség miatt keresgélnek gócot, megfontolandó a radikális megoldás is, mert a gyulladást legbiztosabb eredménnyel a fogeltávolítás szünteti meg

Szívesen átbeszéljük önnel a kérdést személyesen a Bátorfi fogászaton!

  Anonymous

  2024.09.25. 08:43

Tisztelt Doktor úr! Olyan kérdéssel fordulnék Önhöz, hogy tapasztalata szerint okozhat-e az arcon ödémát fogászati góc, esetleg valamilyen érzékenység? Tünetek a következők, szem száj körüli vizenyő, esetenként vörös égő arc, viszketés, apró pattanások. Több irányba lett keresgélve, de sajnos még nincs meg a megoldás. Van több gyökérkezelt fogam, ebből 2 még folyamatban van, tehát kezelés alatt, illetve egy fémkerámia híd ami nem régen került fel. Az állapotom sajnos hónapok óta fennáll. Epicután tesztet szeretnék végeztetni az anyagok kiszűrése érdekében. Rtg-n ciszta stb nem ábrázolódik. Nagyon szépen köszönöm ha válaszol!

Válasz: Ödéma, góc

Az arcon jelentkező ödéma, különösen a szem és száj környékén, valóban lehet összefüggésben fogászati góccal, mint például gyökérkezelt fogak esetén. A gyulladás, fertőzés vagy a fogak körüli szövetek irritációja okozhatja ezeket a tüneteket.

Az érzékenység, viszketés és apró pattanások szintén jelezhetnek allergiás reakciót, ami a fémkerámia híd anyagára is vonatkozhat. Az epicután teszt segíthet az anyagokkal szembeni érzékenység azonosításában.

Fontos lenne, hogy a kezelőorvosa alaposan megvizsgálja a gyökérkezelt fogakat, és ellenőrizze, hogy van-e bármilyen gyulladás vagy fertőzés. Ha a röntgenen ciszta nem látható, de a tünetek továbbra is fennállnak, érdemes további vizsgálatokat végezni, például CBCT vizsgálatot

A legjobb, ha személyesen beszéljük meg a részleteket a Bátorfi Fogászatnál. Hívjon minket bizalommal a +36309775268-as telefonszámon, vagy látogass el a weboldalunkra: www.batorfi-fogaszat.hu.

Minden jót kívánok, és remélem, hamarosan megoldást találunk a problémádra!

  Anonymous

  2024.09.24. 13:54

Tiszteletem Doktor Úr!Gábor vagyok! Olyan kérdéssel fordulok Önhöz, hogy 6 évvel ezelőtt gyökérkezelték a bal alsó 6-os fogamat és semmilyen panaszom nem volt, viszont 2 éve meg egy másik fogból kifolyólag készült panoráma röntgen és ott az akkori helyettesítő orvos észre vette, hogy ezen a fogon van gócosodás és, hogy ezt mielőbb kezelni kéne, aztán a másik orvos akihez jártam Neki is mondtam és Ő azt mondta, hogy ha nincs panaszom akkor nem kell vele foglalkozni, erre idén megint a"helyettesítő"orvoshoz kerültem megint készült panoráma röntgen egy fog miatt és kérdezte az orvos, hogy ezzel még mindig nem foglalkoztam és mondta, hogy valamit kezdjek vele sürgősen erre Ő ajánlott is Nekem Endodonciával foglalkozó orvost aki meg is csinálta a fogat(áprilisban)és abban maradtunk, hogy 3 hónappal az endodoncia után menjek vissza egy kontroll CT-re 4 hónap múlva mentem vissza (most augusztusban)és közölte Velem, hogy sikertelen lett a mikroszkópos gyökérkezelés de mivel sokba került ezért garanciába megcsinál még egy csatornát, elmentem és injekciót se kértem mondván, hogy már nincs ott mi fájjon, másnap rossz volt a közérzetem utána lévő nap ráharaptam egy dinnyemagra(pénteken) szombaton elkezdett fájni a fog,vasárnap is egésznap fájdalomcsillapítót szedtem, hétfőn visszamentem leszedett a tömésből mert az is magas volt,írt fel antibiotikumot és azt szedtem 1 hétig, azóta nem fáj a fog,de érzek néha bizsergést a fogban és a fejembe nyilalló érzést, bár az endodonciát végző orvos mondta, hogy ez a fog időzített bomba és lehet, hogy ki kell húzni. Öntől szeretném kérdezni, hogy mit tanácsol várjak még vele, van esély a gyógyulásra,a fogászati problémák Facebook csoportban válaszolt Nekem egy fogorvos és Ő azt írta, hogy 8 hónap a csontosodás és nem érti, hogy minek csináltak kezelés után 4 hónappal kontroll CT-t,azt szeretném kérdezni, hogy ez a fog okozhat-e rossz közérzetet valamint lehet-e valami komoly szövődménye(szívprobléma, vagy halál)Válaszát nagyon köszönöm!

Válasz: Gyökérkezelt fog

Kedves Gábor!

Köszönöm, hogy megosztottad a részleteket a helyzetedről. A gyökérkezelt fogak esetében, ha gócosodás vagy fertőzés van, az valóban okozhat különböző tüneteket, beleértve a rossz közérzetet is. A bizsergés és nyilalló érzés is jelezheti, hogy a fog még nem gyógyult meg megfelelően, vagy hogy gyulladás áll fenn.

A kontroll CT fontos, mert segít felmérni a gyógyulást, de a 4 hónap elteltével történő ellenőrzés nem szokványos, ha a kezelés előtt nem tapasztaltál panaszokat. Az, hogy az endodonciás kezelés nem volt sikeres, és a fog „időzített bomba”, aggasztó, és érdemes lenne másik szakértő véleményét is kikérni.

A gyökérkezelt fogak ritkán okozhatnak komoly szövődményeket, mint szívproblémák vagy hasonlók, de fontos, hogy figyeld a tüneteidet. Ha a rossz közérzet továbbra is fennáll, érdemes lenne orvosi vizsgálatot kérned.

Ajánlom, hogy tapasztalataidat beszéld meg egy tapasztalt endodontussal, aki további vizsgálatokat végezhet, vagy alternatív megoldásokat javasolhat.

Ha további kérdéseid lennének, szívesen segítünk a Bátorfi Fogászatnál. Hívj minket a +36309775268-as telefonszámon, vagy látogass el a weboldalunkra: www.batorfi-fogaszat.hu.

Jobbulást kívánok!

  Anonymous

  2024.09.12. 18:48

Tisztelt Doktor Úr!

Bal alsó 4-es fogam gyökérkezelt, és a mellette lévő 5-ös fog gyökerével együtt, gyulladás látható a röntgenen. Panaszom nincs, az inyemen nincs dudor, semmi.

A fogászat, ahová járok, ki akarják húzni ezt a két fogam, de bővebb magyarázatot nem kaptam. Kértem máshol is konzultációt, ott elmondták, hogy lehetne mentegetni a fogakat, de nem biztos, hogy az alsó állkapocs csontban futó idegek ne sérülnének.

Mitévő legyek? Fogadjam el hogy legyen kihúzva?

Illetve, már második gyökérkezelt fogamnál van gyulladás, ciszta.

Gyökérkezelni akarnak egy másikat, de mi értelme annak, ha hajlamos vagyok cisztára utána? (Sajnos ennél a fogamnál híd is készülne majd). Félek, hogy nem tudok elég jól érvelni a fogorvosomnál, és egy gócos fogra tesznek nekem fémmentes pótlásokat :(

Válasz: Foggyökér körüli gyulladás

Sajnálatos, hogy ilyen rossz tapasztalatai vannak. A cisztaképződés vagy egyéb gyökerek körüli gyulladás, nem hajlam kérdése. Az egyes fogak sorsával, állapotával függ össze. Ma már nagyon jók a fogmegtartás lehetőségei, mikroszkópos gyökérkezeléssel és vagy gyökércsúcs rezekcióval egészen előrehaladott gyulladások is a legtöbbször kezelhetőek.

További kérdés esetén állunk rendelkezésére a Bátorfi fogászaton

  Anonymous

  2024.09.04. 16:08

Tisztelt Dr Úr!
Férjemnek 3x esett ki a tömése 1 hónapon belül ugyanazon drnőnél, negyedjére magánúton volt kénytelen menni ott azóta nincs probléma. Illetve azt mondták neki nincs több rossz foga, miközben kiderült van 5 rossz neki. Nekem egy gyökérkezelt fogam lett, ami érintésre nagyon kellemetlen már lassan 2 hete és a sima tömött fogaim is elkezdtek fájni (fognyak körüli szuvasodás). Szeretném esetlegesen jogi útra terelni a dolgot, mert úgy érzem nem korrekt amit művel a drnő, de kérem javítson ki ha ez még elfogadható amit tesz.

Előre is köszönöm.

Válasz: Gyökérkezelt fog

Sajnos manapság az oep finanszírozott körzetekben elérhető ingyenes fogászati ellátás, sok szempontból problémás. Nagyon alacsony finanszírozás mellett nagyon sok beteget kell ellátniuk, aminnek sajnos vannak minőségi következményei. Mivel a probléma rendszerszintű, nem hiszem, hogy jogi útra tudná terelni az ügyet. Nem hanagyságról van szó, hanem egyszerűen nincs lehetőségük modern eszközök anyagok beszerzésére, és a kezeléseket időszorításban végzik.

Ha szeretne minőségi ellátásban részesülni, szeretettel várjuk klinikánkon a Bátorfi fogászaton, ahol az Ön egészsége az elsődleges.